Katarzyna Bonda O włos – seria z detektywem Jakubem Sobieskim

Powieść “O włos (tania książka i szybka wysyłka!) to pierwszy tom serii autorki bestsellerów Katarzyny Bondy z detektywem Jakubem Sobieskim. Makabryczne morderstwo dwóch młodych kobiet w Lesie Kabackim. Policja obok zmasakrowanych ciał luksusowych prostytutek znajduje przewiązany wstążką pukiel blond włosów, którego nie można powiązać z ofiarami. Do kogo należą znalezione włosy? Czy ciał może być więcej?

Kosiarz z Kabat

Seryjny morderca otrzymuje przydomek Kosiarza z Kabat. Psychopatyczny zwyrodnialec zabija prostytutki, ucinając im wcześniej pukle włosów. Sieje strach w agencjach towarzyskich. Policja ma spory problem z nawiązaniem współpracy z zamkniętym światem sutenerów i prostytutek. Detektyw Jakub Sobieski rozpoczyna śledztwo w nieformalny sposób, a wszystkie ślady prowadzą do niewyjaśnionej sprawy sprzed wielu lat. 

Detektyw Jakub Sobieski na tropie zbrodni

Główny bohater książki, to skompromitowany policjant, który został wrobiony w zabójstwo i wydalony ze służby. Boryka się z problemami finansowymi, jest kierowcą Ubera i rozprowadza narkotyki dla swojego kolegi, również byłego policjanta. Nawiązuje współpracę z policjantką Adą Kowalczyk, której siostra zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach i razem próbują namierzyć seryjnego mordercę. Sprawa się komplikuje, gdy na światło dzienne wypływają kolejne fakty z przeszłości i układy między ludźmi działającymi na pograniczu prawa. Czy sprawę uda się rozwiązać? Czy siostra policjantki jest kolejną ofiarą Kosiarza?

Kilka słów o autorce

Katarzyna Bonda to autorka wielu bestsellerowych powieści kryminalnych. Karierę zaczynała jako dziennikarka. W wieku 28 lat spowodowała śmiertelny wypadek samochodowy, za co dostała wyrok – karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Zdarzenie to było przełomem w jej życiu, to wtedy Bonda porzuciła karierę dziennikarską i zajęła się pisaniem. Zadebiutowała powieścią Sprawa Niny Frank wydaną w 2007 roku. 

W “O włos” autorka Katarzyna Bonda po raz kolejny zabierze czytelników w świat brudnych interesów, niebezpiecznych układów, ciekawych postaci i czyhającego za rogiem zła.