Czy książki Katarzyny Bondy mogą się znudzić

Katarzyna Bonda to jedna z moich ulubionych autorek, jeśli chodzi o kryminały. Zawsze chętnie sięgam po jej powieści, gdyż są one wyjątkowe pod wieloma względami. Rzadko kiedy jakaś pozycja literacka wciąga mnie na tyle, że nie jestem w stanie oderwać się od czytania. W przypadku tej autorki zawsze mam pewność, że fabuła mnie pochłonie. “O włos (sprawdź cenę i zamów!)” to najnowsza powieść Bindy, która miałam okazję przeczytać kilka dni temu. Dawno już nic tak mocno mnie nie zainteresowało jak ta lektura. 

Zbrodnia na Kabatach

“O włos” to pierwszy tom najnowszej serii kryminalnej, w której głównym bohaterem jest Jakub Sobieski. Mężczyzna jest byłym policjantem, który zostaje wplątany w głośną sprawę morderstwa dwóch kobiet w Lesie Kabackim. Kobiety zostały brutalnie zamordowane, a ich ciała zbezczeszczone. Obok nich został znaleziony jedynie kosmyk włosów, który z pewnością nie należał do żadnej z ofiar. Co tak naprawdę stało się w tym lesie? Kim jest morderca? Czy ofiar może być więcej? Czy Jakub Sobieski rozwiąże tę sprawę? Nie chcę zdradzać dalszych szczegółów dotyczących tej fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat. Polecam. 

Katarzyna Bonda królowa kryminałów 

Dawno nie czytałam tak intrygującego, ale jednocześnie tak dopracowanego kryminału. W tej pozycji literackiej było naprawdę wszystko, co powinien mieć w sobie dobry thriller. Była brutalna zbrodnia, były ofiary, był morderca, były niewyjaśnione tajemnice, specyficzni bohaterowie, narkotyki czy skorumpowani policjanci. Bohaterowie zostali przedstawieni bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Było ich jednak tak wielu, że momentami było mi ciężko, aby odnaleźć się w relacjach między nimi. Ciekawym zabiegiem było pokazanie tej sprawy z punktu widzenia mordercy. Był to naprawdę mocny rozdział. Jeśli więc szukacie dobrego kryminału, to koniecznie sięgnijcie po najnowszą powieść Bondy. Na pewno nie będziecie tego żałować. Już dziś nie mogę się doczekać kolejnych tomów tej serii.